Hakkımızda

YTÜ

GEZİ VE KAMPÇILIK KLÜBÜ


Yıldız Teknik Üniversitesi Gezi ve Kampçılık Kulübü olarak YTÜGEKA kısaltması altında birleşmiş capcanlı, şehirlerdense doğayı tercih eden bir kulübüz. Çantalarımız ve çadırlarımızla bütün arkadaşlarımız ile yollara çıkıyoruz ve doğada kamplarımızda mutluluğu yakalıyoruz, hayallerimizi gerçekleştiriyoruz. Gezgin ruhlu üyelerimiz ile her hafta en az bir kampa gitmeye çabalıyoruz!

YTÜGEKA‘nın ana amacı Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencilerine gezginlik ruhunu aşılamak ve Yıldız Teknik Üniversitesindeki gezgin ve gezginlik ruhu taşıyan öğrencileri bir çatı altında toplamaktır.

BİZ KİMİZ?

Biz bir sırt çantası olan; içinde yaşamamızı sağlayacak her türlü malzemesi olan, dışında ise tulumu, çadırı, matı olan; gezerken “Kanka burası güzelmiş yiaa burda kamp atak mı?” diyen YTÜ gençleriyiz.

Eğlenmeyi seven, güldüren, güldürürken düşündüren, gezmekten zevk alan, goygoyunu esirgemeyen, her telden insanı kabul eden, ayrım yapmayan, insanı insan olduğu için seven bir topluluğuz.

NE YAPARIZ ?

Biz hayvan gibi şiyapıyoz.

NEDEN YAPARIZ ?

Ülkemizde cidden görülmesi gereken yerleri görmek için, gugılda “Türkiye’nin en güzel manzaraları” diye arattığımızda “Şurası da güzelimis ha!” tepkisini verdiğimiz yerlere özgürce gitmek için şiyapıyoz. (Bir daha mı geleceğiz dünyaya, tabi ki de yapcaz) Şimdi içinizdeki o soru var ya “Katıldık tamam iyi, hoş ama ne etkinlik yapacak bunlar?”

•  Her senenin başında tanışma kampı
•  Bissürü kamp, bissürü gezi.
•  Kamp eğitimleri…
•  İlk yardım eğitimleri
•  Tanınmış gezginlerle sohbetler, seminerler
•  İstanbul içi kültürel geziler
•  Kafaya esince hep beraber buluşmacalar…

Geri kalan bütün ayrıntılı bilgileri okulun ilk haftalarında kurulan standlarımızdan alabilirsiniz. Hadi gelin kocaman bir aile olup beraber ne yapacağımızı tartışalım!